X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

خشت اول ( 1 )

پنج‌شنبه 14 اسفند 1393 ساعت 20:25


خشت اول چون نهد معمار کج

تا ثریا می رود دیوار کج

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی:


د (۱۳۹۳/۱۱/۲۹ – ۱۳:۵۱)


حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه یکی از راههای قطع وابستگی بودجه به درآمد نفت، تکیه بر درآمد حاصل از مالیاتِ تولید و تجارت است، گفتند: برخی سرمایه داران کلانی که از دادن مالیات خودداری و فرار می کنند مرتکب جرم می شوند زیرا کشور را به پول نفت بیش از پیش وابسته می کنند و زمینه ساز بروز مشکلات بیشتر می شوند


. http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=12866


در مورد  تنگناهای مالیات در حاکمیت ولایت فقیه یک متن نظری و نتایج آن آماده شده  اما به علت طولانی بودن متن، انتشار بخش نظری آن به زمانی دیگر موکول می شود و اینک نتایج و در واقع بخش عملی این تنگناها یادآوری می شوند.


نخست آگاهی انتشار یافته دست اندر کاران رسمی کشور را بخوانید:

                            

1 - فرزین: اطلاعات اقتصادی حتی در بدنه دولت نیز برای مالیات محرمانه است


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این همایش با تاکید بر این که هیچ گونه اطلاعات اقتصادی نباید برای مالیات محرمانه باشد، گفت: تمکین نکردن از پرداخت مالیات بین مردم عادی شده است که باید تغییر کند. اطلاعات اقتصادی حتی در بدنه دولت نیز محرمانه است و سازمان مالیاتی هم از دسترسی به آن ها محروم است.فرزین با اشاره به این که معافیت های مالیاتی باید هدفمند و ساختارها و بسترهای مالیاتی کشور نیز بازمهندسی شود، افزود: در ساختار امور مالیاتی باید از حوزه محور به سمت وظیفه محورگام برداریم و ارتباطات با مودیان مالیاتی به شکل غیرحضوری باشد.


2 - اطلاعات ۴۱ درصد اقتصاد در دسترس نظام مالیاتی نیست


وی با ذکر این مطلب که متاسفانه نه تنها 41 درصد اقتصاد کشور از مالیات معاف هستند، بلکه اطلاعات آن ها نیز در دسترس نیست.


3 - رئیس سازمان امور مالیاتی: ۶۰ درصد اقتصاد کشور خاکستری و سیاه است و مالیات نمی پردازند


رئیس سازمان امور مالیاتی کشورنیز در این همایش با بیان این که اقتصاد کشور دارای لایه های خاکستری و سیاه است، مانند قاچاق و خاکستری (غیر رسمی) که مالیات نمی پردازند گفت: اقتصاد کشور دارای لایه های خاکستری و سیاه است به نحوی که حدود 60 درصد از اقتصاد کشور زیر چتر مالیات نیست ، بخش های سیاه یعنی قاچاق و خاکستری ( غیر رسمی) مالیات پرداخت نمی پردازند


.معاون وزیر اقتصاد افزود: این رقم در کشورهای توسعه یافته برای بخش های خاکستری و سیاه 14 درصد ،


برای کشورهای در حال توسعه 20 تا 30 درصد و برای توسعه نیافته 35 تا 40 درصد است. به گفته وی بر اساس آسیب شناسی ها در اقتصاد کشور به دلیل ترکیب نامناسب تولید ملی باید شکل مالیات استانی تغییر کند.


http://www.khorasannews.com/mobile/News.aspx?type=1&year=1390&month=9&day=13&id=3412137


می بینید که  سیستم اقتصادی ما ( سیستم اقتصادی ولایت فقیه )  در ندادن مالیات بالا دست همه زده.


چرا چنین شده است؟


ببینیم مجرمان مالباتی چه کاره اند:


1 – رهبری


در طول 36 سالی که از حاکمیت ولایت فقیه می گذرد هرگز شنیده اید که رهبری مفاصا حساب مالیاتی داشته باشد؟

غیر از حقوق شخصی ایشان، بیت ایشان میلیاردها  تومان و دلار بابت زکات و سهم امام از طرف سرمایه داران کلان دریافت می کند. البته دفتر عریض و طویل ایشان هزینه هم دارد. اما تا بحال یکبار هم نشده که آقایان خمینی یا خامنه ای از وزارت دارایی بخواهند که دریافت و پرداخت های دفتر ایشان را حساب کند و اگر مازاد دارند، مالیاتش را وزارت دارایی به نفع دولت جمهوری ولایت فقیه بردارد تا دولتش گرفتار کمی بودجه نشود.


2 -  افراد دفتر ولایت


اعضای دفتر ولایت هم به پیروی بی  چون و چرا از ولایت- سینه چاکانه - ، از ایشان پیروی کرده و درآمدهای رسمی ( حقوقی ) و غیر رسمی ( ارتباطات ) خود را مصون از مالیات می دانند. تجسم کنید کسانی که در مهم ترین مرکز کشور  کار می کنند می توانند چه  درآمدهای افسانه ای داشته باشند. به گفته ی همسا یمان موقع خواستگاری برای پسرش  - که در شهرداری کار می کرد - حقوقشان کم است اما الحمدلله درآمدشان خوب است!!


3 – مجموعه های اقتصادی زیر نظر دفتر ولایت فقیه


این سازمان ها بعد از شرکت نفت بزرگترین موسسات اقتصادی کشورند که زیر نظر مستقیم ولایت فقیه کار می کنند که تا بحال مالیات نپرداخته اند :


الف – آستان قدس رضوی


در طول تاریخ این موسسه، برای اولین بار - به پیشنهاد یک سازمان مردم نهاد ( سمن ) متشکل از استادان دانشگاه – مجلس یک تبصره به بودجه سال 94 افزود که این موسسه و نیز قرارگاه خاتم الانبیاء مالیات بپردازند:


نمایندگان مجلس دیروز در جریان بررسی لایحه بودجه سال 94 کشور، چند تبصره را به تصویب رساندند. براساس یکی از بندهایی که به تصویب نمایندگان رسید، آستان‌های مقدس و قرارگاه سازندگی مکلف شدند اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم ادارات مالیات کرده و مالیات آن را براساس قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند. بر این اساس آستان‌های مقدس و قرارگاه‌های سازندگی مکلفند در سال 1394 اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان درآمدهای سال 1393 مرتبط با سهام خود در شرکت‌ها و موسسات با فعالیت‌های اقتصادی نظیر صنعتی، معدنی، تجاری و خدماتی را تسلیم ادارات مالیات کرده و مالیات آن را براساس قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند."


Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/862348/#ixzz3TMoFExnp


اما سیستم ولایت فقیه بی درنگ  این مصوبه را نقض کرد:


" حضرت امام رضوان الله تعالی علیه ضمن نظریه مورخ 1368.1.2 خودشان صریحاً آستان قدس رضوی‌و شرکتهاو مؤسسات وابسته را از پرداخت هرگونه مالیات معاف اعلام فرموده‌اند، که فرمان فوق الذکر لازم الاتباع و واجب الاطاعه مافوق برقانون بود.."


http://rc.majlis.ir/fa/law/show/102153


و تا کنون میزان درآمد این موسسه بزرگ هرگز منتشر نشده است.


ب -  قرارگاه خاتم الانبیاء  سپاه پاسداران :


برآوردهای اولیه نشان می دهد، حداقل طی هفت سال گذشته یازده هزار پروژه عمرانی از سوی دولت در اختیار سپاه قرار گرفته است.


برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت ها و موسسات اقتصادی  زیر نظر سپاه اینجا را بخوانید:


http://www.ireconomy.ir/fa/page/1093/%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87+%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85+%DA%86%D9%86%D8%AF+%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA+%D9%88+%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87+%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%AF%D8%B1+%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1+%D8%AF%D8%A7 %D8%B1%D8%AF.html


پ - شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان


64 شرکت + 11 هتل و 5 موسسه بزرگ دیگر


http://simayefarzanegan1.mihanblog.com/extrapage/116


و این هم نظر سایت الف در مورد این مجموعه ی بسیار بزرگ :


انتخاب رئیس بنیاد مستضعفان و یک نکته


طی ده سال گذشته ریاست این بنگاه بزرگ اقتصادی که زمانی بعنوان بزرگترین ملاک کشور مطرح بود، در اختیار آقای مهندس فروزنده قرار داشت. نکته ای که در این خصوص قابل ذکر و نقد است اینکه طی ده سال گذشته، هیچ گزارشی از فعالیت های این بنگاه به افکار عمومی ارائه نگردید.


http://alef.ir/vdcgqn9xtak9wt4.rpra.html?235414


ت – ستاد اجرایی امام :


مطهری : ستاد اجرایی امام" به یک "کارتل اقتصادی" تبدیل شده است و "برج‌سازی" می‌کند.


https://www.facebook.com/video.php?v=765380856866072


و موسسات احتمالی دیگر که نگارنده از آن بی خبر است.


حالا رهبر جمهوری  ولایی بگویند چه کسانی سرمایه دارتر از موسسات زیر نظر دفتر ایشان است که تا کنون یک ریال به دولت جمهوری اسلامی مالیات پرداخت نکرده است؟


کدام موسسه مالی بزرگتر از موسسات بالایند که به دولت جمهوری اسلامی مالیات نپرداخته است؟


و کدام سرمایه داران  در پرداخت  مالیات به دولت جمهوری اسلامی مجرم تر از سازمان های اقتصادی و ابوابجمعی  زیر نظر ایشان است ؟


و البته این چند قلم  بخشی از 61% هستند  که رسمن از مالیات معافند.  این سر  بسیار بزرگ ،  بدنه ای بزرگ نیز  دارد که  در ادامه می آید. 

نظرات (1)
سه‌شنبه 19 اسفند 1393 ساعت 09:17
مالیات ما که قبل اینکه حقوق به دستمون برسه ازش کم میشه.
بماند که هر چی کخریم وهر خدمتی که ارایه میشه بهمون مالیات جدایی بهش بسته شده .ما اون رو هم پرداخت میکنیم.
امتیاز: 0 0
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.